top of page

Чи варто писати щодня? Плюси й мінуси

Писати щодня - це як займатися спортом для розуму та творчості: дисциплінує, розвиває, приносить результати. Звучить привабливо, чи не так?


У нашій авторській парі за написання тексту (за тиць-тиць по клавіатурі) відповідає Влада. Вона кілька місяців писала щодня, щоб знайти всі плюси та мінуси такого підходу. І тепер ми ділимося ними з вами.



Переваги

Розпочнемо з плюсів.


  1. Як і з будь-якою іншою справою, із практики народжується майстер. Щоденне письмо розвиває авторські навички, поліпшуєте стиль та розширюєте словниковий запас. Чим більше працюєш з текстом – тим краще його розумієш.

  2. Це допомагає сформувати звичку, яка з часом стає частиною щоденного ритму. Коли ти знаєш, що з такої-то по таку-то годину маєш писати, стає простіше налаштуватися та взятися за перо.

  3. Щоденне письмо дозволяє постійно знаходитись у творчому потоці, не виходити з атмосфери книги, бути в ній з головою. За рахунок цього у дні, коли немає натхнення, працюватиметься легше.

  4. Також збільшується продуктивність. Писати щодня хоча б півгодини – і за місяць набереться кілька глав. Писати, коли всі умови ідеально співали, 3 години під ряд – за місяць наберете 2 сторінки. Так, тут ми перебільшуємо, але сенс простий – ідеальних умов ніколи не буде. Якщо хочете щось зробити – робіть це зараз.

  5. Щоденне письмо допомагає підтримувати мотивацію. Коли ти бачиш, що твір поступово росте, коли знаєш, що сьогодні виділиш час на улюблену справу – знаходити причини та енергію стає значно легше.

  6. Часто автори, які пишуть, коли вдасться, відчувають провину за те, що так рідко сідають за текст. Щоденна робота над рукописом допомагає позбутися цього неприємного відчуття.

Недоліки

Тепер перейдемо до мінусів.


  1. Щоденне письмо може вибивати з ритму та виснажувати, особливо якщо маєш насичений графік. Зрештою постійний тиск на себе часто викликає вигорання.

  2. А відсутність нормального відпочинку та монотонна рутина з дня в день здатні призвести до того, що текст стане одноманітним та механічним. Герої не різнитимуться одне від одного, сценам не вистачатиме емоцій.

  3. Якщо пропустите хоч день – з’їдатимете себе почуттям провини. А якщо таких днів буде декілька – ризикуєте потрапити до циклу невдач, коли писати заважатимуть страхи через попередні помилки.


Як писати щодня?


У щоденного письма є як свої переваги, так і недоліки. Якого графіку притримуватись – лише ваша особиста справа. Однак, ось вам кілька порад від Влади, щодо того, як писати щодня й не вигоріти.


  1. Пам’ятайте, що письмо – це не обов’язок й не каторга. Ви не мусите братися за перо, коли занедужали, втомились чи емоційно на це не здатні. Часом можна просто записати кілька коротких ідей, а часом – не робити нічого.


Наприклад, я старалася писати кожен день, але, якщо в якийсь момент тексту менше, ніж мені хотілося б, або взагалі – 0, я на себе не сварилась й не картала за чисті аркуші. Тут важливо розуміти, що часом є більш серйозні речі.

2. Знаходьте час на відпочинок та інші види творчості. Щоб добре писати, треба звідкись брати натхнення, ідеї та сили. Гуляйте, дивіться аніме, кіно, читайте книги – що завгодно. Головне, аби це наповнювало вас.


3. Нормально спіть. Не варто кожної ночі засиджуватись до 2-3 години, аби потім прокинутись о 6-й ранку й чимчикувати на роботу, мов зобмі. Так лише вигорання зловите.


Якщо треба – зробіть перерву. Не писати кілька днів чи навіть тижнів – нормально, якщо вам це дійсно потрібно. Дайте собі відпочити від тексту та повернутись до нього з новими силами.


І головне – знайдіть свій графік, комфортний саме для вас. Комусь нормально писати щодня по 2 години, комусь – і 30 хв на тиждень вистачить. В ідеалі – займайтесь книгою в один й той самий час, щоб було легше увійти в «творчий режим». Не гоніться за символами, йдіть за собою.


А як часто пишете ви? Чи маєте якість проблеми або лайфхаки у написанні творів? Діліться у коментарях.


Більше цікавого у нашому Instagram.



Comments


Що в нас ще цікавого?

avatar_national_200.png
channels4_profile.jpg
4103001.png

- читати наші твори

Pinterest

- корисні статті для авторів, смішні меми, факти про міфологію та солов'їну

- чат для книголюбів

- буктрейлери, музика

- натхнення для ваших книг

sticker ерін.webp
Нитки

- наші думки

© Схід нічної зорі: Місяць, схований за хмарами

Донатьте на ЗСУ)

bottom of page